Güncel Duyurular

FSC® sertifikası ile bir yıl

Orman sertifikasyonunun orijinal öncüleri olan FSC®, sürdürülebilir orman yönetimi için altın standardı belirlemede 25 yılı aşkın deneyime sahiptir. Türkiye’de tekstil sektöründe FSC® belgesini alan ilk rayon kumaş üreticisi olarak haziran 2019’da başlayan yolculuğumuz haziran 2020’de başarı ile geçirdiğimiz denetimle bir yılı geride bıraktığımızı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

Daha fazla bilgi için www.fsc.org 

KÂĞIT BARDAKLARA VEDA…

Yılmazipek hem çevresel ayak izini azaltabilmek, hem de sosyal boyutta farkındalık yaratmak adına işyerinde kâğıt bardak kullanımını kaldırdı. Pandemi süreciyle gündelik hayatımıza aldığımız ilave hijyen kriterleri doğrultusunda, çalışanlarımıza üzerinde isimleri yazan kişisel bardaklar sağladık. Bu sayede yıllık 1 ton kâğıt bardak kullanımımızı karşılamak üzere kesilen 15 ağacı da kurtarmış olduk.

Yeni Loungewear koleksiyonumuzu gördünüz mü?

PASTEL BY YILMAZİPEK®’in Loungewear koleksiyonunu sunmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Her zamanki gibi bu koleksiyonumuzda da yüksek kaliteli kumaşlar, kadınsı çizgiler ve zarafet ön plandadır.

Bu koleksiyondaki kumaşlar günlük hayatınızda size rahatlığı ve şıklığı bir araya getirmek için tasarlanmıştır. İpeksi dökümleri ön plana çıkaran Loungewear koleksiyonundaki kumaşlarımız, ev kıyafetleri, yürüyüş takımları ve pijamalarda kullanmak için idealdir.

İpek Böceği Gümüş İhracatçı Ödülü

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) ve Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) tarafından her yıl başarılı ihracatçıları ödüllendirmek adına düzenlenen ‘İpek Böceği İhracat Ödülleri’ bu yıl pandemi nedeni ile Aralık 2020’de sahiplerini buldu.


İpek Böceği İhracat Ödüllerinde tekstil ve hazır giyim alanında faaliyet gösteren firmalara verilen bu ödül Türkiye Ekonomisine, İhracatına ve İstihdamına Olan Katkılarına göre 2019 Yılında Gerçekleştirmiş Olduğumuz İhracat başarısında gümüş ödülü almaya hak kazandık.

Dünya ekonomilerinde ve coğrafyamızda yaşanan zorluklara rağmen bugüne kadar başardıklarımızdan daha fazlasını ortaya koyabilecek bir uyum, inanç ve sinerji ile çalışmaya devam edeceğiz.

14001: 2015 belgesini aldığımıza ilişkin haber

Üretime ve sektöre dönük çok sayıda belgenin sahibi olan YILMAZİPEK, bunların arasına ISO 14001: 2015 Çevre Yönetim Sistemi Belgesini de ekledi. 

Attığı tüm adımlarda müşterilerinin kalite, çevre ve sosyal uygunluk beklentilerine cevap verecek şekilde kendini konumlandıran YILMAZİPEK, dünya markalarının en güvendiği ana tedarikçi olma misyonunu sürdürüyor. ISO 14001: 2015 Çevre Yönetim Sistemi ile ürünlerinin, hizmetlerinin ve süreçlerinin anlık ve uzun vadeli çevresel etkilerini yönetmekte kararlı olan YILMAZİPEK, uluslararası sektörde değeri olan özel çevre standartlarını karşıladığı konusunda paydaşlarına sürdürülebilirlik güvencesi veriyor. 

https://tbds.turkak.org.tr/#/cdetail linkinden belge devamlılığımızı sorgulayabilirsiniz. 

Türkiye'nin Yarınlarına Su Kalması İçin Söz Ver!

Suyu “yeni elmas” olarak tanımlayan ve su azaltım çalışmalarına oldukça önem veren Yilmazipek Ailesi "22 Mart Dünya Su Günü" için Su Ayak İzi organizasyonu düzenliyor.


Tüm çalışanlarının Su Ayak İzini hesaplayarak onlara su azaltım yol haritası çıkaran bu  organizasyonda kişiler sözlerini veriyor.

Bu yolculukta bize katılmak isterseniz aşağıdaki linke tıklayarak Su Ayak İzini hesaplayabilir, Türkiye’nin yarınlarına su kalması için siz de sözünü verebilirsin.SEN DE SÖZ VERMEK İÇİN TIKLA